Vaiko raidos kalendorius: nuo kūdikio iki 18 metų

Gyd. J. Gruodienė | 2022-02-08

Vaiko raidą galima apibrėžti kaip biologinių, psichologinių ir emocinių pokyčių seką, vykstančią nuo gimimo iki pilnametystės pradžios. Kokie yra vaikų raidos etapai bei kodėl svarbūs pirmieji metai? Į visus šiuos klausimus atsako gydytoja Justina Gruodienė.

Vaiko raida

Naujausi straipsniai

Lopšinės vaikams

Kodėl verta dainuoti vaikams lopšines? 6 lopšinės vaikams

Dalia Matijošaitienė | 2023-08-02

Jau saulutė leidžias, ateina vakaras - laikas eiti gulti. Tiesa, vasarą, kai temsta vėliau, nurimti ir keliauti į sapnų karalystę ne taip jau ir paprasta.

Sportas nėštumo metu

Sportas nėštumo metu

Gyd. J. Gruodienė | 2023-01-21

Kodėl verta sportuoti nėštumo metu? Kokios treniruotės tinka nėštumo metu, o kokių reikėtų vengti? Į ką svarbu atkreipti sportuojant besilaukiant?

Laikotarpis po gimdymo

Laikotarpis po gimdymo

Gyd. G. Vaicenavičienė ir Ž. Kosík | 2022-09-08

Apie tai, kas svarbu moteriai po gimdymo, kiek laiko trunka kraujavimas ir koks jis būna, apie tinkamą higieną pirmosiomis savaitėmis rašo gydytoja Giedrė Vaicenavičienė ir gydytoja ginekologė, sertifikuota IBCLC žindymo konsultantė Žyginta Kosík.

10 mėnesių kūdikio raida

10 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-09-05

Šio amžiaus kūdikis visas jėgas skiria motoriniams įgūdžiams lavinti. Jis tai šliaužia, tai ropoja, tai siekia žaislo, tai meta jį ir ima judėti link naujo, jo dėmesį patraukusio, objekto. Taip pat mažylio skonio pojūčiai gerėja - pradeda atrasti mėgstamus ir nemėgstamus maisto produktus.

9 mėnesių kūdikio raida

9 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-07-01

9 mėnesių mažylis dabar entuziastingai šliaužioja arba ropoja po kambarį ir smalsiai tyrinėja aplinką savo mažomis rankutėmis.

Saulės smūgis

Saulės / šilumos smūgis vaikui. Ką daryti? Kaip apsisaugoti?

Gyd. J. Gruodienė | 2022-06-24

Taip gera su mažyliu mėgautis saulės spinduliais ir šiltomis vasaros dienomis. Kad ir kaip būtų gera kaip katinams kaitintis saulėje, reikia tai daryti su saiku. Šiame straipsnyje papasakosime, ką svarbu žinoti apie kaitrių spindulių poveikį vaiko savijautai.

Naujagimio žindymas pirmosiomis dienomis

Žindymas pirmosiomis dienomis ir savaitėmis

Gyd. G. Vaicenavičienė ir Ž. Kosík | 2022-06-21

Ką svarbu žinoti pradedant žindyti naujagimį? Kaip dažnai maitinti naujagimį? Kokie ženklai reiškia, kad naujagimis alkanas ir kaip įsitikinti, kad pieno netrūksta?

8 mėnesio kūdikio raida

8 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-06-08

8-ąjį kūdikio mėnesį toliau tęsiasi atradimų kelionė, o jūsų mažylis gali pirmą kartą pabandyti ropoti ar šliaužti. Išskirtinis daugelio šio amžiaus kūdikių bruožas - svetimų žmonių baimė.

Uodo įkadimas

Vabzdžių įkandimai: ką daryti ir kaip apsisaugoti?

Gyd. J. Gruodienė | 2022-05-23

Atšilus orams vabzdžių aktyvumas labai padidėja. Kaip atpažinti ir kaip elgtis skirtingų vabzdžių įkandimų atvejais.

Kosulys vaikui

Kosulys vaikui: priežastys ir gydymas namuose

Gyd. G. Vaicenavičienė | 2022-05-12

Ką duoti vaikams nuo kosulio? Kosulys yra labai dažnas simptomas vaikų amžiuje. Tad būtina žinoti, kas gali sukelti kosulį ir ką reikėtų daryti, kai vaikui užeina kosulys naktį.

Vaiko raida - 7 mėnuo.

7 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-05-08

Jūsų vaikas ir toliau nenuilstamai tyrinėja jį supančią aplinką, tačiau daiktai nebėra tyrinėjami vien tik burna. Naujas gebėjimas sėdėti leidžia kūdikiui stebėti aplinką iš kitos padėties. Be to, vis labiau ryškėja jūsų vaiko individualus charakteris.

Naujagimio kraitelis

Naujagimio kraitelis: kūdikiui, mamai ir namams

Gyd. G. Vaicenavičienė | 2022-05-04

Naujagimio kraitelis į ligoninę - sąrašas būtiniausių daiktų, kuriuos reikėtų pasiimti vykstant į ligoninę. Viskas, ko reikia, nuo dokumentų iki šlepečių.

Žindymo klaidos

Kaip skatinti vaiko vystymąsi pirmaisiais penkeriais metais?

Gyd. J. Gruodienė | 2022-04-25

Pirmieji penkeri metai sudaro pagrindą tolesniam sveikam vaiko vystymuisi ir turi tiesioginę įtaką vaiko socialiniams įgūdžiams, gebėjimui užmegzti artimus ryšius, gebėjimui atpažinti savo ir kitų emocijas bei išmokti jas reguliuoti.

Žindymo klaidos

Pagrindinės žindymo klaidos, sunkumai ir problemos

Gyd. G. Vaicenavičienė | 2022-04-16

Kokie yra dažniausi sunkumai, su kuriais susiduria žindančios mamos? Kaip jų išvengti ir ką daryti, kai atsiranda problemų? Į visus šiuos klausimus atsako gydytoja Giedrė Vaicenavičienė.

Vaiko raida - sestas mėnuo.

6 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-04-14

Šeštas gyvenimo mėnuo yra kupinas naujų pokyčių tiek jums, tiek jūsų mažyliui. Įvairios košės jau turėtų praturtinti valgiaraštį. Pastebėsite, kad jūsų mažylis su kiekviena diena tampa vis judresnis. Be to, artėja dar vienas svarbus įvykis - dantų dygimas. Tai gali tapti bemiegių naktų priežastimi.

MMR vakcina.

MMR vakcina - ar verta ja skiepyti savo vaiką?

Gyd. G. Vaicenavičienė | 2022-04-13

Kas yra MMR vakcina, kokio amžiaus vaikai ja skiepijami? Kokios galimos komplikacijos susirgus ligomis, nuo kurių apsaugo ši vakcina ir kokios galimos šios vakcinos komplikacijos?

Vaiko raida - penktas mėnuo.

5 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-04-11

Jūsų vaikas vis labiau vystosi į savarankišką asmenybę: jis tiksliai žino, ko nori, o ko ne. Kūdikį žavi aplinka ir jau gali jam patinkančius daiktus tikslingai griebti abiem rankomis. Sužinokite, kaip jūsų penkių mėnesių kūdikis dabar gali išreikšti savo nepasitenkinimą.

Vaiko raida - ketvirtas mėnuo.

4 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-04-03

Ketvirtą mėnesį jūsų kūdikis ypatingą dėmesį skiria rankų ir burnos koordinacijai bei toliau lavina savo pojūčius. Kūdikio bendravimo įgūdžiai taip pat vis gerėja. Apie tai plačiau jums rašo gydytoja Justina Gruodienė.

Žindymo nauda.

Žindymo nauda: Kodėl turėčiau žindyti?

Gyd. G. Vaicenavičienė | 2022-04-01

Iš ko sudarytas motinos pienas ir kokia jo nauda kūdikiui, mamai ir visai šeimai? Ar verta pradėti ar tęsti žindymą? Į šiuos klausimus atsako gydytoja Giedrė Vaicenavičienė ir gydytoja ginekologė, sertifikuota IBCLC žindymo konsultantė Žyginta Kosík.

Vaiko raida - trečias mėnuo.

3 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-03-31

Sužinokite, kodėl rankutės tampa mėgstamiausiu jūsų mažylio žaislu ir kodėl tai svarbu. Kaip keičiasi kūdikio pasaulio pažinimas ir kodėl jam taip svarbu viską liesti bei dėti į burną? Kas yra vaiko - globėjo ryšys ir kodėl jis toks svarbus?

Vaiko raida - antras mėnuo.

2 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-03-30

Kaip pasikeičia kūdikio judesiai? Kaip keičiasi kūdikių jutimai? Kas yra “socialinė šypsena”? Kaip galime kūdikiui padėti geriau vystytis? Į visus šiuos klausimus atsako gydytoja Justina Gruodienė.

Vaiko raida - pirmasis mėnuo.

1 mėnesio kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-03-24

Kaip greitai auga naujagimis pirmą mėnesį bei kada normalizuojasi svoris? Kas būdinga naujagimio judesiams? Kaip naujagimis mato ir ką girdi? Kokias emocijas moka reikšti naujagimis? Kaip naujagimiai bendrauja su mumis? Į visus šiuos klausimus jums atsako gydytoja Justina Gruodienė.

Kaip taisyklingai valyti dantis vaikams?

Kaip taisyklingai valyti dantis vaikams?

Gyd. G. Vaicenavičienė | 2022-03-11

Į klausimus kokį dantų šepetuką ir kokią dantų pastą pasirinkti, kada pradėti valyti dantukus kūdikiams ir kaip juos valyti, atsako gydytoja Giedrė Vaicenavičienė ir gydytoja odontologė Julija Matonienė.

Kaip numusti temperatūrą vaikui?

Vaikas karščiuoja? Kaip numušti temperatūrą vaikui?

Gyd. G. Vaicenavičienė | 2022-02-15

Ką daryti, kai vaikui pakyla temperatūra? Kokia yra sveiko vaiko temperatūra? Ir kaip teisingai “mušti” temperatūrą vaikui. Į visus šiuos klausimus atsako gydytoja Giedrė Vaicenavičienė.

Kaip numusti temperatūrą vaikui?

Šlapimo tyrimas – kam jo reikia ir kaip taisyklingai jį surinkti?

Gyd. G. Vaicenavičienė | 2022-02-05

Kada atliekamas šlapimo tyrimas? Kas vertinama šlapimo tyrimo metu ir kokių ligų ieškant gali būti atliekamas šlapimo tyrimas? Kaip taisyklingai surinkti šlapimą ir kodėl šlapimo surinkimo maišeliai nėra geras šlapimo surinkimo būdas?

Kūdikio žindymas

Kūdikio žindymas - ką reikia žinoti? Žindymo pradžiamokslis

Gyd. G. Vaicenavičienė | 2022-01-23

Kas yra tas motinos pienas ir kaip jis gaminasi, kaip taisyklingai paduoti krūtį, kaip dažnai ir kiek laiko žindyti kūdikį, kas svarbu žindančiai mamai? Apie visa tai ir dar daugiau jums pasakoja gydytoja Giedrė Vaicenavičienė ir gydytoja ginekologė, sertifikuota IBCLC žindymo konsultantė Žyginta Kosík.