7 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-05-08

Jūsų vaikas ir toliau nenuilstamai tyrinėja jį supančią aplinką, tačiau daiktai nebėra tyrinėjami vien tik burna. Naujas gebėjimas sėdėti leidžia kūdikiui stebėti aplinką iš kitos padėties. Be to, vis labiau ryškėja jūsų vaiko individualus charakteris.

7 mėnesių kūdikio raida

TURINYS:

Augimas

Jūsų kūdikis šį mėnesį paauga apie pusantro centimetro, o galva padidėja šiek tiek daugiau nei anksčiau. Priklausomai nuo kūdikio fizinio aktyvumo kasdieniame gyvenime, jis gali priaugti daugiau ar mažiau svorio. Paprastai vidutiniškai priauga apie 400 g per mėnesį.

Motorika ir refleksai

Daugelis tėvų to ilgai laukia: jų vaikas gali sėdėti savarankiškai. Tai leidžia dar aktyviau dalyvauti šeimos gyvenime.

Dėl intensyvaus šliaužiojimo kūdikis dabar turi pakankamai stiprius kaklo ir nugaros raumenis, todėl jau geba išlaikyti savo kūną ir galvą vertikalioje padėtyje. Be to, mažylis dabar gali išlaikyti savo svorį, jei trumpam pakelsite jį į vertikalią padėtį. Šio amžiaus kūdikis jau sugeba saugiai verstis nuo pilvuko ant nugaros ir vėl atgal.

Jutimo organų vystymasis

Šiame amžiuje mažylis daug laiko skiria savo pojūčių lavinimui. Be lytėjimo ir kūno suvokimo, toliau tik gerėja regėjimas. Jūsų vaikas vis geriau suvokia ryškumo pokyčius. Tinklainės ląstelės dabar taip išsivysčiusios, kad jūsų mažylis geriau mato spalvas. Dėl to kūdikis gali suvokti net nežymius objekto ryškumo ir subtilybių skirtumus.

Psichologinė raida

Mažylis mėgaujasi savo aplinka ir kiekvieną dieną trykšta noru atrasti kažką naujo. Jis tyrinėja žaislus ne vien tik savo burna, bet vis dažniau pradeda naudotis rankomis tyrinėdamas aplinką. Kūdikis ima objektus judinti pirmyn ir atgal, apžiūrinėja iš visų pusių ir tranko juos vienas į kitą. Daiktų mėtymas taip pat tampa populiariu žaidimu. Be to, kūdikis savo mažaisiais piršteliais ima tyrinėti objektus su skylutėmis. Leiskite mažyliui tyrinėti savo nosį, akis ir paverskite tai žaismingu mokymusi - kai liečia jūsų nosį, įvardikte, kad tai nosis, paimkite mažylio rankelę ir parodykite, kur jo nosytė. Pamatysite, kad tai taps irgi vienu mėgstamiausiu mažylio užsiėmimu. Be to, kūdikiai ima domėtis savo atspindžiu veidrodyje. Tai taps dar vienu mėgiamu mažylio užsiėmimu.

Emocinis vystymasis

Jūsų kūdikis ima aiškiau rodyti savo meilę. Jis prisiglaudžia prie jūsų ir reaguoja į balsą veido išraiškomis ir atsako savo kalba. Šiame amžiuje mažylis yra labai jautrus ir jaučia jūsų nuotaiką: kai jūs esate suirzę, mažylis irgi, o kai atsipalaidavę ir laimingi, kūdikis taip pat. Stenkitės kiek įmanoma labiau atsipalaiduoti, o jei jaučiate įtampą, skirkite laiko sau ir atsipalaiduokite. Paskaitykite mėgstamą knygą, pagulėkite šiltoje vonioje ar susitikite su seniai matytais draugais. Nepamirškite: laimingi tėvai - laimingas vaikas. Tad reguliariai skirkite laiko sau ir savo pomėgiams.

Socialinis vystymasis ir komunikacija

Kreipkitės į mažylį vardu ir pastebėsite, kad jis jums atsakys. Be to, šiuo laikotarpiu kūdikis nori būti jūsų dėmesio centre ir visada stengiasi atkreipti dėmesį, pvz., numeta žaislą, tikėdamasis, kad jūs prieisite ir jam paduosite.. Mažyliui patinka jus stebėti. Stebėdamas ir mėgdžiodamas jus, mokosi bendravimo įgūdžių.. Atliekant tyrimus pastebėta, kad vaikai yra linkę mėgdžioti tuos asmenis, kurie jam labiau patinka ir turi artimesnį ryšį, pvz., mamą, tėtį.

Septynių mėnesių kūdikis nori kuo aktyviau dalyvauti šeimos socialiniame gyvenime. Kūdikiai paprastai šiuo laikotarpiu jau gali savarankiškai sėdėti. Tad leiskite sėdėti prie stalo aukštoje kėdutėje ir drauge su visa šeima valgyti. Tai skatina jo socialinį vystymąsi bei stiprina kūdikio ryšį ne tik su mama, bet ir su visa šeima.

Dar vienas naujas dalykas: jūsų kūdikis jau supranta, ką reiškia žodis „ne“. Išgirdęs griežtu tonu pasakytą „ne“, jūsų kūdikis nustoja daryti, ką darė. Tačiau svarbu nepersistengti dažnai sakant „ne“, kad jis neprarastų savo poveikio. Stenkitės vietoj “nelipk, nedaryk, neimk” sakyti “paimk šitą, geriau nueikime ten” ir pan.

Kaip žaismingai padėti septynių mėnesių kūdikiui vystytis?

Sukimasis šonu. Ar pastebite, kad besisukdamas kūdikis turi mėgstamą pusę? Tada sąmoningai dėkite žaislus į priešingą pusę. Tai skatina kūdikį atsisukti į kitą pusę,gerina mažylio mobilumą ir kūno suvokimą.

Pasaką prieš miegą. Vaikai mėgsta pasakas. Reguliariai skaitant, kūdikis kiekvieną dieną laukia šio mažo ritualo. Tokiu būdu stiprinate ryšį bei lavinate bendravimo įgūdžius.

Atspindys veidrodyje. Ne taip seniai kūdikis atrado savo atspindį veidrodyje. Paverskite tai žaidimu! Pasodinkite vaiką priešais didelį sieninį veidrodį ir duokite jam žaislų. Kūdikis atidžiai stebės savo atspindį ir mėgausis savo dvigubais žaislais. Tai gali pagerinti jūsų