Vaiko raida

Vaiko raidos kalendorius

Vaiko raidos kalendorius: nuo kūdikio iki 18 metų

Gyd. J. Gruodienė | 2022-02-08

Vaiko raidą galima apibrėžti kaip biologinių, psichologinių ir emocinių pokyčių seką, vykstančią nuo gimimo iki pilnametystės pradžios. Kokie yra vaikų raidos etapai bei kodėl svarbūs pirmieji metai? Į visus šiuos klausimus atsako gydytoja Justina Gruodienė.

Žindymo klaidos

Kaip skatinti vaiko vystymąsi pirmaisiais penkeriais metais?

Gyd. J. Gruodienė | 2022-04-25

Pirmieji penkeri metai sudaro pagrindą tolesniam sveikam vaiko vystymuisi ir turi tiesioginę įtaką vaiko socialiniams įgūdžiams, gebėjimui užmegzti artimus ryšius, gebėjimui atpažinti savo ir kitų emocijas bei išmokti jas reguliuoti.

Vaiko raida - pirmasis mėnuo.

1 mėnesio kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-03-24

Kaip greitai auga naujagimis pirmą mėnesį bei kada normalizuojasi svoris? Kas būdinga naujagimio judesiams? Kaip naujagimis mato ir ką girdi? Kokias emocijas moka reikšti naujagimis? Kaip naujagimiai bendrauja su mumis? Į visus šiuos klausimus jums atsako gydytoja Justina Gruodienė.

Vaiko raida - antras mėnuo.

2 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-03-30

Kaip pasikeičia kūdikio judesiai? Kaip keičiasi kūdikių jutimai? Kas yra “socialinė šypsena”? Kaip galime kūdikiui padėti geriau vystytis? Į visus šiuos klausimus atsako gydytoja Justina Gruodienė.

Vaiko raida - trečias mėnuo.

3 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-03-31

Sužinokite, kodėl rankutės tampa mėgstamiausiu jūsų mažylio žaislu ir kodėl tai svarbu. Kaip keičiasi kūdikio pasaulio pažinimas ir kodėl jam taip svarbu viską liesti bei dėti į burną? Kas yra vaiko - globėjo ryšys ir kodėl jis toks svarbus?

Vaiko raida - ketvirtas mėnuo.

4 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-04-03

Ketvirtą mėnesį jūsų kūdikis ypatingą dėmesį skiria rankų ir burnos koordinacijai bei toliau lavina savo pojūčius. Kūdikio bendravimo įgūdžiai taip pat vis gerėja. Apie tai plačiau jums rašo gydytoja Justina Gruodienė.

Vaiko raida - penktas mėnuo.

5 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-04-11

Jūsų vaikas vis labiau vystosi į savarankišką asmenybę: jis tiksliai žino, ko nori, o ko ne. Kūdikį žavi aplinka ir jau gali jam patinkančius daiktus tikslingai griebti abiem rankomis. Sužinokite, kaip jūsų penkių mėnesių kūdikis dabar gali išreikšti savo nepasitenkinimą.

Vaiko raida - sestas mėnuo.

6 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-04-14

Šeštas gyvenimo mėnuo yra kupinas naujų pokyčių tiek jums, tiek jūsų mažyliui. Įvairios košės jau turėtų praturtinti valgiaraštį. Pastebėsite, kad jūsų mažylis su kiekviena diena tampa vis judresnis. Be to, artėja dar vienas svarbus įvykis - dantų dygimas. Tai gali tapti bemiegių naktų priežastimi.

Vaiko raida - 7 mėnuo.

7 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-05-08

Jūsų vaikas ir toliau nenuilstamai tyrinėja jį supančią aplinką, tačiau daiktai nebėra tyrinėjami vien tik burna. Naujas gebėjimas sėdėti leidžia kūdikiui stebėti aplinką iš kitos padėties. Be to, vis labiau ryškėja jūsų vaiko individualus charakteris.

8 mėnesio kūdikio raida

8 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-06-08

8-ąjį kūdikio mėnesį toliau tęsiasi atradimų kelionė, o jūsų mažylis gali pirmą kartą pabandyti ropoti ar šliaužti. Išskirtinis daugelio šio amžiaus kūdikių bruožas - svetimų žmonių baimė.

9 mėnesių kūdikio raida

9 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-07-01

9 mėnesių mažylis dabar entuziastingai šliaužioja arba ropoja po kambarį ir smalsiai tyrinėja aplinką savo mažomis rankutėmis.

10 mėnesių kūdikio raida

10 mėnesių kūdikio raida

Gyd. J. Gruodienė | 2022-09-05

Šio amžiaus kūdikis visas jėgas skiria motoriniams įgūdžiams lavinti. Jis tai šliaužia, tai ropoja, tai siekia žaislo, tai meta jį ir ima judėti link naujo, jo dėmesį patraukusio, objekto. Taip pat mažylio skonio pojūčiai gerėja - pradeda atrasti mėgstamus ir nemėgstamus maisto produktus.